Atrakcie

Dnes je:
Hlavná stránka
O Poloninách
  - História
  - Fauna
  - Flóra
  - Podnebie
  - Miestopis obcí

  - Ubytovanie

    a stravovanie

  - Ochrana prírody
Atrakcie
  - Kultúrne pamiatky
  - Prírodné atrakcie
  - Trasy
    - NCH M. Poliščuka
    - Turistické trasy
    - Cyklotrasy
Kontakt
Fotogaléria
Návštevná kniha

 

 

 

 

 

Kultúrne pamiatky

Stopy tunajšieho osídlenia spadajú do doby bronzovej, názov obce je odvodený od kmeňa Uličov, ktorí do Karpát prišli v 9. storočí. Trvalé osídlenie doliny je späté s valašskou kolonizáciou v 15. storočí. Obyvatelia boli od počiatku poľnohospodári, chovatelia dobytka a doplnkovo pracovali v lesoch. Pri obecnom cintoríne leží aj vojenský, kde v kruhu spí svoj večný sen 71 obetí I. svetovej vojny.

Drevená architektúra kostolíkov východného obradu očarí dušu milovníkov unikátnych sakrálnych stavieb v obciach Ruský Potok, Uličské Krivé, Topoľa a Nová Sedlica.
Sú to pozostatky dávnej bojkovskej a lemkovskej architektúry - staré drevené kostolíky "cerkvi", tvoriace tak výnimočné kultúrne dedičstvo, ktoré má predpoklad stať sa súčasťou svetového kultúrneho dedičstva.

Prírodné atrakcie

Nie je nič krajšie ako okamih, keď človek môže uvidieť na vlastné oči v tichom a peknom prostredí, kde ho nič neruší, je čisto a kde vie, že iba práve tu može vidieť tieto krásy prírody. A vie, že sú vzácne, a aj preto ich treba chrániť.

 

 

 

Náučné chodníky, trasy a cyklotrasy

Územie NP Poloniny ponúka spektrum možností ako tu príjemne stráviť voľný čas. Jednou z nich je aj pešia turistika a cykloturistika. Prekrásna príroda v spojení s duchom minulosti, ktorý tu na Vás dýcha na každom kroku nútia človeka spoznávať nové a nové zákutia, objavovať vždy nové miesta.

 

 

Majte teda oči a uši otvorené, vnímajte tú krásu a hlavne relaxujte v prekrásnej prírode. Želám Vám množstvo zážitkov a príjemných chvíľ v tomto regióne.

 

 

© 2006 mariaspanova(at)antaree(dot)com | Last update: 07. January 2008 09:18:56